Kulturoperatørene AS
Tlf: +47 4000 7941
Epost: post@kulturoperatorene.no 
Dersom du leter etter informasjon om foredrag/presentasjoner fra tidligere Overflate konferanser, ta kontakt med oss! 
post@kulturoperatorene.no
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Instagram Icon

Program 2019

Her kan du finne programmet for Overflate konferansen 2019. 

 

Merk at programmet er under arbeid, og endringer kan forekomme. Følg med for oppdateringer utover høsten.  

Trykk på valgt dag under for å komme direkte til programmet.

Årets tema

"Innovasjon og kompetanse, nøkkelen til en bærekraftig utvikling?"

Hva gjør vi som næring for å sørge for nødvendige omstillinger, og klarer vi å utvikle produkter og tjenester som er bærekraftige. Har vi fokus på innovasjon og kompetanse, og klarer vi å ta i bruk den kompetansen som er tilgjengelig. Konkurrerer vi som næring for mye på pris, eller er det rom for innovasjon og utvikling i langsiktige rammeavtaler? 

Dette er tema for Overflate 2019. Har du forslag til foredrag til årets konferanse? 

Ta kontakt med oss på post@kulturoperatorene.no

Workshop

"Kompetanse gir muligheter"

Årets Workshop vil finne sted i salen Troldtog i Grieghallen, 19. november fra klokken 10.00 til 17.00. 

Umiddelbart etter workshopen vil det holdes en get-together i Spissen med lett servering, og en mulighet til å ta en tidlig titt på årets utstillere. 

Workshopen har fokus på at kompetanse gir muligheter. Men vet vi alltid hvilken kompetanse vi har tilgang til?

For å belyse dette med kompetanse og innovasjon, har vi vært så heldige å få med oss noen nøkkelbedrifter samt Hovedorganisasjonenes Fellestiltak (HF) for å belyse årets tema.

Du melder deg på årets workshop i registreringsskjema for konferansen her

Detaljerte tidspunkt i programmet vil bli oppdatert nærmere konferansen, og vil sendes på e-post til alle deltakere. 

PROGRAM WORKSHOP
TROLDTOG HALL

Jotun ved Christian Espolin Johnson vil fokusere på innovasjon og kompetanse - fra Sandefjord til verden

TROLDTOG HALL

Frosio ved Agnar Ole Stræte vil fokusere på den nye sertifiseringsordningen av bedrifter som Frosio nå kan tilby. Her må selskapene demonstrere og oppfylle krav som:

  1. Grunnleggende korrosjons beskyttelses prosedyrer

  2. Kompetanse av personell

  3. Definert ansvar

  4. Overvåkning

  5. Korrigerende tiltak

TROLDTOG HALL

Clemco ved Helge Jamne vil ta et tilbakeblikk på innovasjon og kompetanse innen utstyr for overflatebehandling, og drøfte mulige hindringer innen dette området. 

TROLDTOG HALL

HF ved Marit Heimdal sammen med Framo Flatøy vil vise hvordan man gjennom partsbasert medarbeiderdrevet innovasjon kan bruke de ansattes kompetanse som strategisk utviklingsverktøy

TROLDTOG HALL

Akzo Nobel ved Arild Larsen, Green Training - Fremtidens Metode for praktisk grunntrening innen Overflatebransjen. 

 
WEDNESDAY 20.11.2019
08:15-09:00 REGISTRATION
PLENARY SESSION
09:00-09:15 PEER GYNT HALL

Conference opening

Lasse Øvreås, NKF Bergen

09:15-10:00 PEER GYNT HALL
PARALLEL SESSIONS
Passive Fire Protection
Moderator: Geir Harris & Tor Minsaaas
Innovation and Experience transfer
Moderator: Øystein Bjaanes & Kai Gunnar Nysæther
Field Experience, LLC, CAPEX VS OPEX
Moderator: Tor Harry Fauske & Geir Instanes
10:10-10:40
PEER GYNT HALL

Framework for operation at NCS

PTIL

10:10-10:40
KLOKKEKLANG HALL

Digitized Inspection

Njål Vikanes & Himanshu Rai, AVEVA

10:10-10:40
TROLDTOG HALL

CUI in Taiwan, the challenges, how is it done and the solution?

Damien Liao & Paul Lai, Your Solutions Engineering Co., Ltd.

10:45-11:15
PEER GYNT HALL

Framework for operation at NCS

Eirin Sva Stomperudhaugen, Miljødirektoratet

(Norwegian Environment Agency)

10:45-11:15
KLOKKEKLANG HALL

Autonom drone for innvendig inspeksjon og diagnostisering av tilstand i tanker.

Erik Stensrud, DNVGL

10:45-11:15
TROLDTOG HALL

Overflate og Isolasjon - Integritetsstyring og jobbsetting i AIM-tool

Gøran Holten, Aker BP

11:15-12:00 COFFEE BREAK IN EXPO AREA
Passive Fire Protection
Moderator: Geir Harris & Tor Minsaaas
12:00-12:30
PEER GYNT HALL

PFP in real life services - maintenance, operation, explosion etc

Richard Holliday, PPG

12:35-13:05
PEER GYNT HALL

Fire Protection - a team work 

 

Gabriel Sirbu, TechnipFMC

Innovation and Experience transfer
Moderator: Øystein Bjaanes & Kai Gunnar Nysæther
12:00-12:30
KLOKKEKLANG HALL

3D-Scanning design: A game changer in the insulation industry

Christian B. Gullaksen, Beerenberg

12:35-13:05
KLOKKEKLANG HALL

RoboCoat - Robotic Surface Treatment Offshore

Morten K. Urrang, BIR NorHull

Field Experience, LLC, CAPEX VS OPEX
Moderator: Tor Harry Fauske & Geir Instanes
12:00-12:30
TROLDTOG HALL

Risk Based Management of Corrosion Under Insulation

Frode Wiggen, DNV GL

12:35-13:05
TROLDTOG HALL

Reduce the Cost of Corrosion Under Insulation (CUI) - A Technical Comparison between Traditional Coating Technologies and Novel Coation Solutions, for CUI Mitigation

George Sykes, Akzo Nobel Coatings AS

13:05-14:05 LUNCH IN EXPO AREA
Passive Fire Protection
Moderator: Geir Harris & Tor Minsaaas
14:05-14:35
PEER GYNT HALL

Real Experiences in High Heat Flux Testing

David Wickham, Akzonobel

14:40-15:10
PEER GYNT HALL

Experience and lessons learned in managing complex PFP projects in multi-locations

Mike Ogles, Carboline

Innovation and Experience transfer
Moderator: Øystein Bjaanes & Kai Gunnar Nysæther
14:05-14:35
KLOKKEKLANG HALL

Presentasjon av Norsok M-004, "Piping and Equipment Insulation"

Sidsel Widerøe, Equinor

14:40-15:10
KLOKKEKLANG HALL

TSZ dupleksbelegg - hvor lang levetid kan vi forvente i ulike miljø?

Ole Øystein Knudsen, SINTEF

Field Experience, LLC, CAPEX VS OPEX
Moderator: Tor Harry Fauske & Geir Instanes
14:05-14:35
TROLDTOG HALL

Vapor abrasive blasting - a new approach to wet abrasive blasting in surface treatment

Mariusz Zycki, Graco

14:40-15:10
TROLDTOG HALL

Midlertidige komposittreparasjoner

Jan Engelmann Scheie, Force Technology

15:10-15:55 COFFEE BREAK IN EXPO AREA
Passive Fire Protection
Moderator: Tor Minsaaas & Sandra Gustafsson
Innovation and Experience transfer
Moderator: Øystein Bjaanes & Kai Gunnar Nysæther
Field Experience, LLC, CAPEX VS OPEX
Moderator: Tor Harry Fauske & Geir Instanes
15:55-16:25
PEER GYNT HALL

Hydrocarbon Fire Protection: Offshore New Construction and Onshore Maintenance and Repair

Sherwin-Williams

16:30-17:00
PEER GYNT HALL

Engineering- A key to competitive and cost effective insulation solutions

Sladjana Evensen & Irene Hove, Aker Solutions

15:55-16:25
KLOKKEKLANG HALL
16:30-17:00
KLOKKEKLANG HALL

Effects of surface roughness in attaining coating adhesion

Dinko Cudic, Presserv

15:55-16:25
TROLDTOG HALL

CUI testing (coating and insulation materials)

Frode Andres Kvilhaug, Equinor

16:30-17:00
TROLDTOG HALL

Experiences with introduction of new insulation materials ex Aerogel

Sigve Aabø, Kaefer

19:30 APERITIF & CONFERENCE DINNER IN EXPO AREA
THURSDAY 21.11.2019
08:15-09:00 REGISTRATION
PLENARY SESSION
09:00-09:15 PEER GYNT HALL

Opening day 2

Bård Espelid, NKF Bergen

09:15-10:00 PEER GYNT HALL

Fra spesialisering til diversifisering

Morten Walde & Lars Kristian Wulff Myklebust

PARALLEL SESSIONS
Insulation: Experiences with new materials and solutions
 
Moderator: Tor Minsaaas & Geir Harris
10:10-10:40
PEER GYNT HALL

Passive Fire Protection Testing: Test Conditions Optimization using CFD Calculation

Kees van Wingerden, Gexcon

Innovation and Experience Transfer
 
Moderator: Øystein Bjaanes & Kai Gunnar Nysæther
10:10-10:40
KLOKKEKLANG HALL

TBA

Cognite

Field Expereience, LLC, CAPEX VS OPEX
 
Moderator: Sandra Gustafsson & Bård Espelid
10:10-10:40
TROLDTOG HALL

Surface Soluble Salts Impact on Protective Coating Performance

Andrew Recker, Borchers America

10:45-11:15
PEER GYNT HALL

Gammelt og nytt, kvalitet før og nå. Har vi blitt bedre, kan vi bli enda bedre?

Olaf Døble, Vår Energi AS

10:45-11:15
KLOKKEKLANG HALL

Sandblasting: Efficiency secured by noise reduction

Tom Sørensen, Beerenberg

10:45-11:15
TROLDTOG HALL

A two-coat isocyanate free, volumetric water repellent coating system, for offshore corrosion protection

Rifnur Latipov, Hempel A/S

11:15-12:15 LUNCH IN EXPO AREA
Insulation: Experiences with new materials and solutions
 
Moderator: Tor Minsaaas & Geir Harris
12:15-12:45
PEER GYNT HALL

Using advanced analytics to identify the most probable locations of corrosion during insulation

Nivedita Krishna Kumar, Oceaneering

Innovation and Experience Transfer
Moderator: Øystein Bjaanes & Kai Gunnar Nysæther
12:15-12:45
KLOKKEKLANG HALL

TBA

Peter Iverfeldt, Roxtec Services

Field Expereience, LLC, CAPEX VS OPEX
Moderator: Sandra Gustafsson & Bård Espelid
12:15-12:45
TROLDTOG HALL

Embracing the changes of the ISO 12944 standard

Andreas Løken, Jotun

12:50-13:20
PEER GYNT HALL

Working with sustainability in the insulation industry

Søren Nyborg Rasmussen, Rockwool

12:50-13:20
KLOKKEKLANG HALL

Risk-based inspection and probabilistic assessment of corrosion in floaters

Karoline Neumann, Wood PLC

12:50-13:20
TROLDTOG HALL

How to ensure Quality and Competence in testing

Henriette Skarpeid, Norner

13:20-13:50 COFFEE BREAK IN EXPO AREA
PLENARY SESSION
13:50-14:30 PEER GYNT HALL

Plenary session

TBA

14:35-15:30 PEER GYNT HALL

Plenary session

TBA